Rozšířené cévky v obličeji

pavoučkové, kuperóza

Pavoučkové névy jsou drobné lokalizované větvené cévky patrné na kůži.

Rozšířené cévky - teleangiektazie nebo také kuperóza - jsou sítě rozšířených cévek .

Červené žilky trápí většinu ženské populace, v menším množství se projevuje i u mužů.Jinak se označují jako cévní metličky nebo pavoučkové cévy. Oba výrazy přesně popisují vizuální stránku onemocnění, která se projevuje vystouplými kratšími žilkami zejména v oblasti nosu a na lících.

Léčba laserem

Na našem pracovišti používáme k ošetření přístroj FOTONA SP Dynamis - NdYAG .

Provedený zákrok je ambulantní výkon, který zajistí uzavření cévek bez porušení kůže. Tato léčebná metoda je založená na schopnosti absorpce určité části světelného spektra červeným krevním barvivem. Světelná energie je následně přeměněna na teplo, čímž dochází k koagulaci a zatažení žilky.

Při zákroku se předchlazuje povrch pokožky, čímž se ošetření stává téměř nebolestivým s minimalizací vedlejších účinků /otok, zarudnutí kůže apod./

Léčba laserem je rychlá, bezbolestná a nejefektivnější k ošetření rozšířených cévek na obličeji.

  • Samotný zákrok většinou není bolestivý, můžete pocítit bolest srovnatelnou se slabým štípnutím.
  • Ošetřené místo bude po zákroku mírně zarudlé, může dojít přechodně k zduření ošetřeného místa ve většině případů pro klienta zcela bez následků. Toto odezní po 4-6dnech.
  • Make-up nebo jinou dekorační kosmetiku lze normálně použít.
  • Klient se po ošetření ihned vrací do zaměstnání, pouze v případech ošetření velkých ploch (cévky na celém obličeji ), je lépe doma pokračovat v chlazení ošetřené pokožky.
  • Místo ošetření by nemělo být vystavováno před a po zákroku 8 týdnů UV záření (slunce i solária), po zákroku je vhodné používat ochranné krémy s ochranným UV faktorem SPF 50+.
  • Při rozsáhlém postižení je nutno aplikaci s odstupem zopakovat

Fotky po zákroku