Oheň

Naevus Flammeus

Oheň, neboli Naevus Flammeus, jsou zmnožené mikroskopické krevní cévy na velké ploše v mnoha vrstvách nad sebou. Tyto krevní cévky potom vytvoří vínově červenou skvrnu, často postihující polovinu obličeje a krku, nacházíme ji však i na dalších částech trupu a končetin.

Samostatný oheň není většinou ze zdravotního hlediska závažný. Nepříjemné je, že při výskytu na obličeji a krku, tedy na dobře viditelných místech, způsobuje svému nositeli často nemalé psychické trauma.
Pokud i Vás trápí problém s "ohněm", neváhejte a začněte jej řešit. Pravý oheň bohužel sám od sebe nezmizí.

Laserové ošetření je v dnešní době jedinou možnou metodou s kosmeticky uspokojivými výsledky při léčbě tohoto problému.

Na našem pracovišti odstraňujeme tento problém laserem přístroje Fotona SP Dynamis:

Nd:YAG laser, jehož paprsek projde kůží, aniž by ji poškodil a cíleně reaguje s červeným krevním barvivem, ošetřenou cévku zataví a ta se posléze vazivově přemění a vstřebá.

  • Před ošetřením je nutná konzultace s naším lékařem, kde se domluvíte na přesném postupu pro optimální výsledek zákroku. Lékař vám poskytne veškeré instrukce, mimojiné také k péči o pleť před a po ošetření.
  • Při zákroku se předchlazuje povrch pokožky, čímž se ošetření stává téměř nebolestivým s minimalizací vedlejších účinků /otok, zarudnutí kůže apod./
  • Ošetření se provádí opakovaně, postupně bude docházet k redukci zbarvení.
  • Opakování se doporučuje za 4 až 6 týdnů po předchozím ošetření.
  • Pokožku je nezbytné po několik týdnů chránit před slunečním zářením krémy s vysokým ochranným faktorem.