Frakční resurfacing pokožky

Frakční resurfacing je laserová metoda ošetření pleti, při níž je pomocí laserového paprsku odstraněna svrchní vrstva pokožky. V hlubších vrstvách tepelná energie způsobí stimulaci novotvorby kolagenních vazivových vláken a tím umožní vypnutí pokožky.

Díky využití frakční technologie je pouze část pokožky vystavena laserovému záření. Nepoškozená plocha obklopující jednotlivé ozářené mikrobody podporuje a urychluje přirozené hojení ošetřené zóny. Blahodárné účinky laserového záření však působí na celou plochu pokožky. Na našem pracovišti toto ošetření provádíme pomocí přístroje Fotona SP DYNAMIS.

  • Před ošetřením je nutná konzultace s naším lékařem, kde se domluvíte na přesném postupu pro optimální výsledek zákroku. Lékař Vám poskytne veškeré instrukce, mimo jiné také k péči o pleť před a po ošetření.
  • Zákrok se provádí ambulantně, pleť je odlíčena a očištěna, ošetření je mírně bolestivé - pociťujete lehké pálení.
  • Při zákroku lze ochlazovat povrch pokožky, čímž se ošetření stává minimálně bolestivým s minimalizací vedlejších účinků /otok, zarudnutí kůže apod./
  • Lehké pálení může přetrvávat 30 minut až 3 hodiny po zákroku. Pokožka je zarudlá a oteklá, zarudnutí a otok by měli v krátké době ustoupit.
  • Hojení trvá 4-6 dnů, dojde ke kompletnímu sloupnutí svrchní vrstvy pokožky a objeví se omlazená pokožka s výrazně lepší texturou a vyváženou barevností. Po třech dnech od ošetření lze pomalu začít používat dekorativní kosmetiku (make-up) a v průměru za 5 až 7 dní týden zapojit do normálního společenského života. V období dalších šesti měsíců budete pozorovat pokračující redukci vrásek a vypínání pokožky dané přetrvávající produkcí nového kolagenu.
  • Po resurfacingu je třeba chránit ošetřované plochy před slunečním zářením a používat ochranné krémy s vysokým UV filtrem (50+) minimálně 2-3 měsíců.
  • Resurfacing pokožky lze provést na celém obličeji nebo jen jeho části (kolem očí, kolem rtů, tváře, čelo), možné je omlazení hřbetu rukou, kdy dochází k odstranění vrásčité kůže, vyplnění novými kolagenními vlákny a odstranění pigmentací z hřbetu rukou.

V případě resurfacingu jsou výsledky vynikající. Vaše pleť může vypadat o 5-10 let mladší!


Fotky po zákroku