Mateřská znaménka

Najít člověka, který by neměl mateřské znaménko, je nemožné. Znamének je velké množství druhů, s některými se narodíme, některá vznikají v průběhu života.

Mateřská znaménka jsou kožní útvary, kterých existuje několik typů. Máme mateřská znaménka, která vycházejí z mízních nebo krevních cév, ale i mateřská znaménka, která vznikají z pigmentových buněk.

Mateřská znaménka na viditelném místě, například na obličeji, ale i na jiných místech, může mít nepříjemné dopady na sebevědomí člověka. Pro lidi, kteří s tímto problémem potýkají, je pak ideálním řešením léčba laserem - nejrozšířenější léčba.

Laserové odstranění mateřských znamének:

K odstranění mateřských znamének na naší klinice používáme přístroj FOTONA SP Dynamis speciální výkonový tzv. erbiový, nebo-li "odpařovací" laser.

Paprsek laseru, který řídí počítač, přesně odstraní po velmi jemných vrstvičkách silných tisíciny milimetru tkáň, která je v daném místě nežádoucí.

Erbiový laser je velmi šetrný a jemný, u malých zákroků se ošetřené místo hojí během týdne stroupkem (bez šití rány, jizvy a další nutné kontroly).

Při zákroku se předchlazuje povrch pokožky, čímž se ošetření stává téměř nebolestivým s minimalizací vedlejších účinků /otok, zarudnutí kůže apod./

Při ošetření je pociťován mírně "palčivý" pocit.

Pokud se jedná o větší projevy, použije se injekční anestezie nebo znecitlivující mast EMLA, aby pacient nepociťoval žádnou bolest.

Po laserovém odstranění mateřských znamének:

  • Bezprostředně po ošetření vznikne malá ranka, kterou lze přirovnat k odřenině - hojí se stroupkem.
  • V některých případech není ani nutné ošetřené místo krýt náplastí.
  • Pokud se náplast použije, je možné ji odstranit 2 - 3 den po zákroku.
  • Podrobné informace sdělí lékař po výkonu.
  • Ošetřené místo chráníme před slunečním zářením vysokými ochrannými faktory SPF 50+.
  • Jiná zvláštní opatření nejsou nutná, podrobnosti Vám sdělí lékař dle rozsahu výkonu